Stranice

Saturday 24 September 2011

Prva pobjeda sezone; Milan 1-0 Cesena

U 5. kolu talijanske Serie A, branitelj naslova; AC Milan stigao je do prve pobjede u 4 utakmice prvenstva. U 4. minuti utakmice, kapetan Seedorf zabija za 1-0.  Korner za Milan, Seedorf po lijevoj strani terena prilazi šesnaestercu, bježi čuvaru i laserskom preciznošću pogađa za vodstvo i konačan rezultat.

Igrači Massimiliana Allegrija dominirali su cijelim susretom, kao jedini napadač domaćih - Antonio Cassano velik je broj puta uhvaćen u zaleđu. Pred kraj susreta, mijenja ga iskusni Filippo Inzaghi. Svoj debi odigrao je i Taye Taiwo, sredinom 2.poluvremena zamijenio ga je Gianluca Zambrotta. U vezi je, na poziciji desnog krila zaigrao i Urby Emanuelson, a priliku je opet dobio mladi Stephan El Shaarawy.

Milan sada ima 5 bodova iz 4 utakmice, a igrače Massimiliana Allegrija sredinom tjedna očekuje utakmica 2.kola Lige prvaka protiv Viktorie iz Plzena, a 2.listopada 'Rossoneri' gostuju na novom stadionu u Torinu, kod Juventusa.