Stranice

Sunday 12 December 2010

Rossoneri prejaki i za Bolognu, te s gostovanja odnijeli nova 3 boda!

Reprizu dvoboja prošlog kola u kojem je Milan na San Siru pobijedio Bresciju 3-0 kao da su u srazu 16. kola Serije A gledali navijači Bologne na svom stadionu...

Vodeća je momčad prvenstva na gostovanju kod istoimenog sastava slavila identičnu 3-0 pobjedu uz identičan redoslijed strijelaca: golove su opet redom postizali Boateng, Robinho i Ibrahimović. Boateng je ovaj put pogodio na asistenciju Zlatana Ibrahimovića, njegovu već sedmu ove sezone, u devetoj minuti. Na 2-0 je 26 minuta kasnije povisio  Robinho baš na dodavanje ganskog veznjaka. Ibrahimović je na asistenciju Pirla u 60. minuti potvrdio pobjedu čiji je sjaj još više istaknuo golman Christian Abbiati obranivši u 78. minuti penal Marcu Di Vaiju, koji je, tako, propustio priliku postići jubilarni, 10. gol ove sezone u prvenstvu. Boatengu je ovo bio drugi, Robinhu šesti, a Ibrahimoviću deveti gol u Seriji A ove sezone. Momčad Massimiliana Allegrija ponovno se od Lazija, uz zasad još utakmicu manje rimskog kluba, odlijepila na šest bodova.