Stranice

Sunday 30 October 2011

Pobjeda u Rimu nakon 8 godina!

Švedski reprezentativac Zlatan Ibrahimović bio je dvostruki strijelac u vrlo vrijednoj gostujućoj pobjedi Milana u Rimu s kojom su barem na nekoliko sati zasjeli na vrh Serije A. Šveđanin je najprije u 17. minuti zabio za 1-0 vodstvo Milana. U 28. Argentinac Nicolas Burdisso poravnava na 1-1, ali samo dvije minute kasnije Alessandro Nesta zabija svoj prvi pogodak od siječnja 2010. godine za novo vodstvo Milana od 2-1.

U nastavku smo gledali vrlo izjednačen nogomet, a u 78. minuti prva je pokleknula Roma. Alberto Aquilani sjajnim je nabacivanjem pronašao glavu neometanog Ibrahimovića koji je kratkim trzajem postigao svoj drugi gol na utakmici za podebljanje vodstva Milana. Stvari su se malo zakomplicirale u 87. minuti kada je Bojan zabio za 3-2 nakon jedne lošije golmanske intervencije Christiana Abbiatija. Roma je pritiskala do kraja utakmice, ali do gola nije mogla.