Stranice

Wednesday 28 September 2011

AC Milan - Viktoria Plzeň 2-0

Zlatan Ibrahimović se vratio u tim Milana, talijanski prvaci su uspjeli stići do prve pobjede u Ligi prvaka ove sezone. Nije bilo lako, ''Rosoneri" su slomili otpor Čeha u drugom djelu.

U prvom su imali nekoliko prilika, ali je golman gostiju bio sjajan. Na drugoj strani Viktorija je imala također imala dvije kolosalne prilike, preko Jirašeka i Horvata.Odluka je pala u nastavku. Prvo je Milan iznudio penal zbog igranja rukom Čišovskog. Sumnjiva situacija, Ibra ne prašta, 1:0. Desetak minuta kasnije, Šveđanin opet u glavnoj ulozi, sjajno je primio loptu, idealna asistencija za Cassana, "Fantantonio" je prebacio Čeha, 2:0.Nakon toga Talijani su rutinski priveli posao kraju, čuvajući energiju za utakmicu sa Juventusom u nedjelju.