Stranice

Sunday 14 August 2011

Malmo FF 2-2 AC Milan (2-3)

Malmö je odigrao u nedjelju navečer 'generalnu' probu uoči ključnog susreta s Dinamom na Maksimiru u srijedu.

Šveđani su na svojem stadionu imali pravi ispit protiv velikog Milana s kojim su odigrali 2-2.

Domaćini mogu žaliti za pobjedom jer su do 89. minute imali vodstvo od 2-1, a naposljetku su izgubili na penale.
Iako se radilo o prijateljskom ogledu Milan je izašao u jakom sastavu koji je prvi došao u vodstvo u golom Antonia Cassana u 21. minuti. Emanuelson je ubacio s desne strane, a talijanski reprezentativac je lako poentirao glavom za 1-0.
No, Šveđani se nisu predavali te su ubrzo došli do izjednačenja - i to sa stilom. Dinamova obrana i Kelava će morati posebno pripaziti na Jimmyja Durmaza koji je zabio atraktivan eurogol u 36. minuti za 1-1. Riješio se jednog 'Rossonera' te je s 18-ak metara topovski opalio u suprotne rašlje Milanova gola.

Odmah na početku nastavka Malmö je preokrenuo na 2-1 preko Tobiasa Malma koji je odlično primio ubačenu loptu te lako matirao Abbiatija.
Do pobjede ih je dijelila minuta, no slavlje je pokvario Kingsley Boateng koji je glavom poentirao za konačnih 2-2 u 89. minuti. U revijalnom raspucavanju s 11 metara, slavio je Milan golom Massima Odda.
Malmö je pružio ozbiljan pristup i vrlo dobru igru, a Dinamo ih u srijedu svakako ne smije podcijeniti.