Stranice

Thursday 21 April 2011

Talijanski kup: Palermo opet iznenadio Milan

U prvoj utakmici polufinala Talijanskoga nogometnog kupa Milan i Palermo odigrali su na San Siru bez pobjednika, 2-2...

Morali su se domaći nogometaši, prvenstveni lideri i vjerojatni novi prvaci, spašavati od poraza. Uspjelo im je to pogotkom Nizozemca Urbyja Emanuelsona, njegovim premijernim u dresu kluba koji je pojačao prošlog siječnja, u 76. minuti.

U vodstvo je Milan došao preko Zlatana Ibrahimovića na samom startu utakmice. Prvi je to gol Šveđanina za Milan nakon pogotka Napoliju postignutog 28. veljače.

Nezgodna sicilijska momčad, koja je prije mjesec dana na svom travnjaku nanijela Milanu prvenstveni 1-0 poraz, preokrenula je pogocima Argentinca Javiera Pastorea u 14. i Urugvajca Abela Hernandeza u 53. minuti. Zabio je 20-godišnji napadač na asistenciju godinu dana starijeg argentinskog veznjaka. Obje su momčadi do kraja utakmice imale prilika za pobjedu. Za Palermo je najveću, nakon greške posljednje linije domaće momčadi, propustio Pastore.

Uzvratna je utakmica na rasporedu 10. svibnja u Palermu.

Drugi polufinalni par čine Roma i Inter. Milanezi imaju 1-0 prednost iz prvog dvoboja, odigranog u utorak u Rimu.