Stranice

Wednesday 11 August 2010

Neymar i Pato oduševili na premijeri novog Brazila...

Selecao je u prijateljskom susretu slavio protiv SAD-a pod paskom novog trenera Menzesa. Zablistali su dvojica koja nisu išla na SP u JAR...
Obnovljeni Brazil, pod vodstvom novog izbornika Mana Menezesa, impresionirao je u prvoj utakmici nakon Svjetskog nogometnog prvenstva. “Seleçao” je u gostima svladao SAD s 2-0. Prijateljsku utakmicu u East Rutherfordu gledalo je više od 77.000 navijača, a u glavnim su ulogama vidjeli dvojicu mladića koje bivši izbornik Carlos Dunga nije želio voditi u Južnoafričku Republiku. Pobjedu Brazilu donijeli su 18-godišnji napadač Santosa Neymar i dvije godine starija zvijezda Milana Alexandre Pato. Neymar, igrač Santosa, u svome je debiju za seniorsku brazilsku vrstu zabio u 29. minuti nakon dodavanja Andrea Santosa, dok je Pato povećao prednost u posljednjoj minuti prvog poluvremena, postigavši svoj drugi gol za reprezentaciju u devetom nastupu. Menezes je nakon preuzimanja izborničke funkcije obećao da će promijeniti Dungin prilično defenzivni stil igre i vratiti tradicionalni brazilski napadački nogomet. Zasad se čini da je na dobrom putu. Protiv Amerikanaca je predstavio sustav igre 4-3-3 s Patom u sredini, te Neymarom i kapetanom Robinhom na krilnim pozicijama u napadačkoj liniji. I američki je izbornik Bob Bradley napravio nekoliko promjena u odnosu na SP, ali one zasad nisu donijele ploda. Amerikanci su izgubili i 15. put u 16. ogledu s Brazilcima. Nije isključeno da je Bradleyju ovo bila posljednja utakmica na američkoj klupi budući da mu ugovor istječe u prosincu, a Američki nogometni savez zasad nije pokazao jasnu namjeru da produži suradnju.